Donează o zi de vacanță unui copil din Curagău!

Arhiepiscopia Iașilor Iulie 10, 2020

Scopul este de a oferi o zi de de neuitat celor 20 de copii din satul Curagău, în stațiunea Durău. Cei care doresc să se implice sunt invitați să doneze suma de 200 de lei, prețul necesar pentru participarea unui copil.

„Vrem ca vara să nu treacă fără ca cei mici din satul Curagău să se bucure de ea! Ne vom deplasa cu microbuzul și vom petrece o zi întreagă bucurându-ne de parcul de aventură din stațiune, liniștea mănăstirii și frumusețea naturală a traseelor de munte”, a declarat pr. Dragoș Bălinișteanu, preot paroh al parohiei Curagău.

Pentru un copil este necesară suma de 200 de lei, care acoperă cheltuielile de transport, acces parc de aventură, suveniruri, masă și mici surprize. Parohia Curagău are 40 de familii, iar resursele financiare sunt limitate, astfel încât contează mult implicarea celor cu inima bună care pot da o mână de ajutor!

Cei care doresc să doneze o zi de vacanță unui copil din satul Curagău o pot face prin donații în contul parohiei:

RO52CECEIS1030RON1123451, deschis la CEC Bank

Titular: Parohia Sfântul Ioan Botezătorul, CUI: 25692560 (cu Mențiunea „Zi de vacanță”)

Contact: 0745 317 555 - pr. paroh Dragoș Balinișteanu